Basın Bültenleri

Daha Fazla

Suna Kıraç’ın Vefatının Birinci Yıl Dönümünde Kızı İpek Kıraç'tan Yeni Bir Öğretim Eğitim Yolculuğu: "Suna'nın Kızları"

Ülkemizdeki sanayi, eğitim, kültür ve sanat alanlarının gelişmesine büyük ve önemli katkılar sunmuş olan iş insanı Suna Kıraç, 15 Eylül 2020’de aramızdan ayrıldı. Suna Kıraç’ın vefatının birinci yıl dönümünde kızı İpek Kıraç, “Suna’nın Kızları” adını taşıyan yeni bir eğitim seferberliği için yola çıktı. Suna Kıraç’ın eğitim alanındaki çabalarını, değerlerini, hedeflerini ve vizyonunu yaşatacak olan “Suna’nın Kızları”, Suna ve İnan Kıraç Vakfı çatısı altında yürütülecek.

Raporumuz Oksijen Gazetesi’nde

Haftalık Oksijen Gazetesi’nin yazarı Elif Ergu Demiral, Kız Çocukların Eğitimi raporuna ve kurucumuza köşesinde yer verdi.

Raporumuz Başkent Gazetesi’nde

Raporumuzun yerel basında da yer alması çok değerli. Başkent Gazetesi Yazarı Makbule Akgül Akkuş, kız çocukların önceliklerini sayfasına taşıdı.

Raporumuz Bloomberg Businessweek Dergisi’nde

Bloomberg Businessweek Dergisi yazarı Deniz Türsen, “Sürdürülebilir Kalkınmanın Yolu Eğitimden Geçiyor” başlığı ile raporumuzu yorumladı.

Raporumuz Cumhuriyet Gazetesi’nde

Cumhuriyet Gazetesi Eğitim Editörü Figen Atalay, bizim de amaçladığımız başlığı atarak raporumuzu sayfasına taşıdı: Eğitime erişim yetmez.

Raporumuz Fox Tv ekranlarında

Fox TV Çalar Saat Programı Sunucusu İsmail Küçükkaya, Türkiye’de Kız Çocukların Eğitimi: Engeller, Müdahaleler ve Olasılıklar” başlıklı raporu ekrana taşıdı.

Raporumuz Posta Gazetesi’nde

Suna’nın Kızları ve Eğitim Reformu Girişimi’nin birlikte hazırladığı ilk araştırma raporu, “Türkiye’de Kız Çocukların Eğitimi: Engeller, Müdahaleler ve Olasılıklar” Posta Gazetesi’nde Eğitim Editörü Sevim Büyüktaş Demir imzasıyla yer aldı.

Raporumuz Sözcü Gazetesi’nde

Suna’nın Kızları ve Eğitim Reformu Girişimi’nin birlikte hazırladığı ilk araştırma raporu, “Türkiye’de Kız Çocukların Eğitimi: Engeller, Müdahaleler ve Olasılıklar” başlıklı rapor, Sözcü Gazetesi’nde Sultan Uçar imzası ile yer aldı.

Raporumuz Serpil Yılmaz’ın Köşesinde

Sözcü Gazetesi Köşe Yazarı Serpil Yılmaz, “Türkiye’de Kız Çocukların Eğitimi: Engeller, Müdahaleler ve Olasılıklar” raporuna köşesinde yer verdi.

Raporumuz Yeni Gün Gazetesi’nde

Yeni Gün Haber Ajansı Suna’nın Kızları’nın ve Eğitim Reformu Girişimi’nin birlikte hazırladığı “Türkiye’de Kız Çocukların Eğitimi: Engeller, Müdahaleler ve Olasılıklar” başlıklı raporu, aboneleri ile paylaştı.